نتیجه تصویری برای گردبادروز گذشته عمق خسارات گرد باد دیروز اسفرورین را متوجه نشدم زیرا دقایقی پس از وقوع طوفان برای حضور در محل کارم منزل را ترک و به سوی قزوین رفتم صبح امروز پس از مراجعت گشتی در قسمت هائی از شهر که در اثر گرد باد خسارت دیده بود زدم و تا حدی متوجه عمق خسارت ها شدم! این اولین بار بوده است که گرد باد در این نواحی وزیدن گرفته است، در مورد چرائی به وجود آمدن این واقعه جوی البته باید کارشناسان هواشناسی نظر بدهند اما همان طور که از زبان همان کارشناسان شنیده ایم این واقعه نباید بی ارتباط با گرم شدن کره زمین و تغییرات اقلیمی باشد! صبح امروز آن چه نظر تازه واردان را جلب می کرد ایستگاه های ایست و بازرسی بود که توسط نیروی انتظامی و بسیج بر پا شده بود تا جلوی سوء استفاده های احتمالی برخی افراد گرفته شود! پس از آن باید از تلاش کارگران زحمتکش شهرداری یاد کنم که با کار بی وقفه خود تا حدی چهره جنگ زده شهر را ترمیم نمودند،اکیپ هائی هم از هلال احمر، اداره برق، اداره گاز و اداره آب در تلاش بودند تا خدمات شهری به حالت قبل از طوفان باز گردد، این زحمات در جای جای نقاط حادثه دیده قابل مشاهده بود.

شب گذشته شایعاتی در خصوص تعداد زخمی ها به گوش می رسید و حتی برخی از کشته شدن چند نفر و مفقود شدن یک نفر سخن به میان آورده بودند به همین دلیل سری به مرکز بهداشتی درمانی شهر زدم و از آمار مصدومان جویا شدم که پزشک مرکز بیان داشت  25 نفر از حادثه دیدگان به بیمارستان انتقال یافته اند و در همین حدود هم به صورت سرپائی مداوا شده و به منزل مراجعت نموده اند. با این حساب تعداد کل مصدومان حادثه دیروز کمی کمتر از پنجاه نفر بوده است. در مورد خسارات مالی هنوز جمع بندی کاملی صورت نگرفته اما بنا بر خبر ارسال شده در یکی از گروه های اجتماعی به نقل از خبر شبکه قزوین خسارت وارده 18 میلیارد تومان برآورد شده است!

امروز همچنین با تعدادی از حادثه دیدگان صحبت کردم و آنان به بیان چگونگی آغاز و انجام و حرکت گرد باد پرداختند یکی از بزرگان بیان کرد که چنین طوفانی را به یاد ندارد و این اولین بار است که شاهد چنین واقعه ای بوده است. در محله ای دیگر دیدم که یک ماشین خاور داخل باغی پارک شده است! ناظران اما بیان کردند که آن خاور در کنار خیابان پارک بوده اماگرد باد آن را به داخل باغ انداخته است!! صبح امروز استاندار و نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی به اسفرورین آمده بودند تا از نزدیک در جریان اقدامات انجام گرفته باشند.عصر امروز هم شاهد پرواز بالگردی بر فراز شهر بودم که احتمال می دهم حامل مسئولی دیگر بود تا اوضاع را بررسی نماید.

شب گذشته و هم امروز شاهد ابراز احساسات دوستان در گروه های مجازی بودم و نیز تعدادی از آنان زحمت کشیده و به منطقه آمده بودند تا به حادثه دیدگان کمک نمایند، این جانب به عنوان یک اسفرورینی از همه عزیزانی که در 24 ساعت گذشته تلاش کردند تا اوضاع شهر تا حدی به وضعیت مطلوب بازگردد تشکر می کنم و از خدای متعال برای همه عزیزان سلامتی و توفیق روز افزون مسالت می کنم.نتیجه تصویری برای گردباد